Pôsobenie perál na zdravie

   Už v minulosti nemecký mních Albertus Magnus zaznamenal, že perly sú dobré ako liek na duševné zdravie, proti srdečným chorobám, proti krvácaniu a úplavici. V knihe Aristotela je tiež miesto, kde sa uvádza aby sa perly používali ako liek. V 14-15. storočí bol prášok z drvených perál rozmiešaný v destilovanej vode používaný ako liečebná kúra proti duševným a rôznym iným chorobám.
Veľa významných odborníkov v odvetví zdravotnej starostlivosti je presvedčených, že perly majú výnimočné schopnosti liečiť.
Pôsobia blahodárne na oči, proti depresii, na čistenie krvi od škodlivých látok, proti infekciám, na upokojenie srdca, proti nespavosti a na žalúdočné problémy.

   Obyčajní ľudia tiež veria v mimoriadnu silu napríklad cez perly vidieť budúcnosť alebo si správne vyložiť sny. Sila perál môže pomôcť pri zdravom názore a reagovať s chladnou hlavou. Farmaceutický priemysel aj dnes stále používa perly v modernom lekárstve. Perly nedostatočnej kvality sú drvené a mleté na jemný prášok. Tento prášok obsahuje vysokokvalitné farmaceutické kalcium, ktoré sa používa do rôznych liečivých prípravkov ako sú balzámy a krémy na vyhladenie a zjemnenie pokožky.

   Šperky z perál sa často nosia pre svoje liečivé účinky. Perly odstraňujú emocionálnu nerovnováhu, pomáhajú pri problémoch so žalúdkom, slezinou, črevami a problémoch s vredmi. Nosenie perál pomáha zvýšiť sebavedomie. O perlách sa hovorí, že sú znakom cudnosti, skromnosti, čistoty a predstavujú symbol lásky, šťastia a úspechov.

© 2023 - www.perly.sk - All right reserved. - Created by Hore